Click Fraud Protection
Меню
 • Прості способи покращити розмовну англійську і подолати мовний бар’єр

  2018.07.26

  Мовний бар’єр може виникнути не тільки у початківців, а й у людей з хорошими знаннями іноземної мови. Ви можете чудово сприймати мову на слух, грамотно писати та з інтересом читати іноземну літературу, а ось висловити свої думки, на жаль, не можете. Але сама дивна річ полягає в тому, що як тільки ви заглядаєте в словник, відразу ж стає ясно, що дане слово або дану конструкцію ви вже знаєте. Однак це знання не приносить вам користі – в потрібний момент слово (фраза, конструкція) не приходить на розум.

  Чи часто зустрічається мовний бар’єр у людей, які вивчають іноземну мову? На жаль, так.
  Практично всі ми в школах та інститутах вивчали іноземну мову, іноді навіть не одну. Хтось успішно, хтось не дуже, але, тим не менш, ми віддали цьому заняттю певну кількість сил і часу.
  Ми вчили слова, переказували тексти, складали діалоги, писали тести, здавали іспити і, в принципі, по завершенню цих занять передбачалося, що ми будемо здатні користуватися цими знаннями. Але чомусь так відбувається, що мало хто з нас може спілкуватися з іноземцями навіть на повсякденні теми.

  Тож як подолати цей мовний бар’єр? Ми впевнені, що це цілком реально, варто лише дотримуватись кількох правил.

   

  Говоріть!

  Будьте впевнені в собі і говоріть якомога частіше з різними людьми. Не соромтеся робити помилки! Чим більше ви практикуєте, тим більш впевнено ви себе почуваєте і збільшуєте свій словниковий запас. Пам’ятайте, розмова – це навичка, як навчання грі на музичному інструменті або освоєння нового виду спорту – тільки так можна досягти результату.

   

  Використовуйте сучасні технології

  Смартфон може стати потужним інструментом для вивчення мов. Використовуйте його, щоб записувати, як ви говорите, потім прослуховуйте, щоб зрозуміти, як ваша англійська звучить для інших людей.
  Використовуйте онлайн-словники. Вони часто мають звукові приклади, отож у вас є можливість перевірити свою вимову. Також існує багато відмінних словників у мобільних додатках, які завжди будуть з вами на смартфоні. Спочатку говоріть слово самі, а потім перевіряйте себе, щоб переконатися, що ваша вимова правильна.

   

  Слухайте

  Слухайте новини та пісні англійською мовою, щоб чути правильну вимову. Таким чином ви також будете дізнаватися нові слова і вирази. Спробуйте повторювати те, що ви чуєте, щоб практикувати вимову і розуміти, на які слова в реченні робиться наголос.

   

  Читайте вголос

  Читайте газету, журнал або блоги в інтернеті самі собі. Це чудовий спосіб практикувати вимову, тому що ви концентруєтеся тільки на тому, щоб добре «звучати» англійською і вам не потрібно думати про структуру речення чи граматику.

   

  Вчіть нове слово щодня

  Виберіть слово, яке ви хотіли б вивчити сьогодні і попрактикуйтесь використовувати його в різних реченнях. Використовуйте це слово, поки не запам’ятаєте його і продовжуйте вживати регулярно. Чим більший у вас словниковий запас, тим легше буде знайти потрібні слова в розмові.

   

  Дивіться фільми

  Дивіться фільми англійською, при цьому звертайте увагу на нову лексику і вимову. Допомагає розговоритися такий популярний прийом: при перегляді фільму іноземною мовою або із субтитрами треба періодично ставити його на паузу і повторювати діалоги за героями. Таким чином вивчається розмовна мова і відточується правильна вимова. Більше того, володіючи гарною пам’яттю, таким чином можна в кілька разів збільшити свій словниковий запас.

   

  Розслабтеся і не нервуйте

  Коли ви нервуєте, ваш мозок починає частково «відключатися» і слова змішуються в хаосі. Тобто, в такому стані вам набагато складніше висловити свої думки англійською, ніж коли ви спокійні. Розслабтеся, зробіть глибокий вдих. Пам’ятайте, що ваш співрозмовник так само відчуває збентеження і боїться бути незрозумілим. Зазвичай розслабленість сприяє впорядкуванню думок та допомагає налагодити діалог. Отож просто не забувайте глибоко дихати і посміхатися співрозмовнику. Посмішка – це універсальний засіб для побудови діалогу, вона допоможе позбутися страху і зібратися з думками.

   

  Не треба соромитися

  Однією з головних перешкод для спілкування є сором’язливість. Змиріться з тим, що ви будете робити помилки, говорити неправильно, і вам доведеться освіжити свої навички використання мови тіла. Суть у тому, щоб просто визнати, що ці речі будуть відбуватися.
  Крім того, нам здається, що над нашим акцентом будуть сміятися, боїмося виглядати кумедно. Але ж згадайте, як нам подобається, коли іноземці намагаються говорити українською, їхній акцент здається нам милим і нітрохи не заважає розумінню.

   

  Задавайте питання

  Не бійтеся перепитувати свого співрозмовника. Якщо іноземець говорить занадто швидко, і ви не встигаєте схоплювати слова, попросіть його повторити повільніше.
  Помилка початківців при вивченні іноземної мови полягає в тому, що вони не ставлять запитання, коли чогось не розуміють, а намагаються робити вигляд, що все в порядку. Не треба соромитися перепитувати і просити говорити повільніше. Співрозмовник вас зрозуміє і почне розмовляти не так швидко й підбирати більш прості слова. Так уже скоро паніка зникне і вийде побудувати конструктивний діалог.

   

  Не зупиняйтеся на досягнутому

  Лінгвісти стверджують, що мова швидко забувається, якщо її регулярно не використовувати. Звичайно, постійне заучування і виконання вправ навіває нудьгу, але можна постаратися урізноманітнити практику переглядом цікавих фільмів іноземною мовою, читанням книг або форумів в інтернеті. І найголовніше – розмовляйте, спілкуйтесь якомога більше на різні теми, ходіть на розмовні клуби, подорожуйте і не будуйте перед собою ніяких бар’єрів!

  Як бачите, ніякого секрету нема – просто потрібно практикуватись, а вже потім використовувати свої знання та вміння в реальному житті.

  Уявіть, що ви хочете навчитися гарно танцювати. Наряд чи ви відразу підете на вечірку з професійними танцюристами, знаючи тільки базові рухи. Без зайвих питань ви спочатку підете в танцювальний клас, щоб під час тренувань добитися легкості і грації.

  Той же принцип працює і при вивченні іноземної мови. Під час занять ви зможете подолати цей горезвісний мовний бар’єр завдяки тому, що ви будете спілкуватися з великою кількістю людей, багато разів будете використовувати різні слова і конструкції. І все це ви будете робити до тих пір, поки не досягнете легкості в спілкуванні й у використанні слів.

  А який з цих способів ближчий вам? Можливо, у вас є свої варіанти, як цікаво і легко практикувати розмовну англійську мову. Діліться ними з нами в коментарях.