Click Fraud Protection
Меню
 • Ефективні методи навчання, доведені науково

  2017.07.11

  Коли ми думаємо про навчання, одразу виникають певні асоціації: нескінченні години сидіння на одному місці, “пережовування” одного й того ж матеріалу, відчайдушні спроби зазубрити нову інформацію. Ці виснажливі методи часто сприймаються як перевірені й достовірні, попри відсутність їхнього наукового підтвердження.
  Можливо у вас колись і вийшло щось вивчити, після того як ви просиділи над підручниками всю ніч, або ваш друг зміг отримати вищий бал на тесті, до якого він готувався в останній момент, але це скоріше випадковість і не має бути нормою в навчанні.
  Насправді, поради завжди займатися на одному й тому ж місці, вивчати один предмет упродовж тривалого часу (як і інші, часто використовувані поради) на практиці дійсно виявляються марними.

  Отже, якщо всі відомі методи навчання не працюють, то які дієві? Замість того, щоб пити десяту чашку кави, давайте краще звернемося до наукових досліджень.

   

  Розженіть кров

  Дослідження показали, що невеликі фізичні вправи протягом усього тижня можуть допомогти вам залишатися у формі і поліпшити пам’ять. Спробуйте робити легкі кардіо-вправи, наприклад, ходіть пішки близько 30 хвилин кілька разів на тиждень. Пересядьте з громадського транспорту на велосипед, якщо є така можливість. Під час навчання робіть короткі перерви, щоб прогулятися або зробити кілька стрибків. Невеликі перерви важливі, незалежно від того, чим ви займаєтесь.

   

  Не поспішайте

  Замість того, щоб намагатися вивчити весь матеріал за один раз, розбийте його на дрібніші частини. Присвятіть кілька тижнів підготовці до іспиту, розбивши навчання на невеликі заняття, а не залишайте все на останню ніч. Наприклад, якщо у вас три розділи в підручнику, спробуйте розподілити їх на кілька днів для кожного розділу або виділіть тиждень на кожен розділ, якщо дозволяє час. Хоча може бути важко розпланувати навчання задовго до іспиту, але це особливо ефективний спосіб.

   

  Змінюйте локацію

  Звичайно, у вас може бути свій улюблений стіл в дальньому кутку бібліотеки, за який ви сідаєте кожен раз, коли навчаєтесь, але науково доведено, що часта зміна місць для навчання – відмінний спосіб поліпшити процес запам’ятовування. Позаймайтеся трохи за своїм улюбленим столом, але потім перейдіть у кафе, а пізніше перемістіться за один із столів у внутрішньому дворику або парку. Просто намагайтеся уникати перебування в одному місці під час навчання.

   

  Учіть когось іще

  Замість того, щоб вчитися тільки самому, спробуйте вчитися з наміром поділитися цими знаннями з кимось іншим. Навчаючи когось іншого матеріалу, який ви вивчили, ви дійсно закріплюєте цей матеріал у пам’яті, а не просто пасивно повторюєте його. Пам’ятайте про це, подумайте про те, як його пояснити іншому, і попросіть друга або родича пройти з вами невеличкий урок.

   

  Міняйте предмети вивчення

  Вивчення одного предмета упродовж тривалого часу не тільки втомлює, а й не є дієвим. Замість цього по черзі вивчайте різні предмети. Витратьте 20-30 хвилин на кожний і робіть невеликі перерви між ними. Це змусить ваш мозок перемикатися і залишатися в тонусі. Вивчаючи один і той самий матеріал і використовуючи одні й ті самі методи занадто довго, мозок розслабляється і стає не надто продуктивним.

   

  Робіть перерви

  Іноді корисніше відключити ноутбук і просто переглянути свої рукописні нотатки. Наші гаджети викликають напруження очей, що уповільнює швидкість читання і, отже, перешкоджає повноцінному вивченню матеріалу. Перейдіть на деякий час на підручник і перегляньте замість електронних матеріалів свої записи в зошиті .

   

  Відпочиньте

  У той час, як нічні заняття можуть здатися результативними, вони насправді перешкоджають вашій здатності добре виконувати ті тести, до яких ви готуєтеся. Нестача сну може мати згубні наслідки для пам’яті, збереження інформації та її обробки. Крім того, щоб компенсувати одну безсонну ніч, може знадобитися кілька днів, щоб відчути себе нормально.

   

  Перевірте свої знання

  Постійне вивчення і запам’ятовування записів і навчальних матеріалів – важливо, але не так ефективно, як тестування і перевірка себе. Спробуйте зробити кілька карток. Перевіряючи себе, ви зможете краще визначити, де у вас усе ще виникають прогалини, а потім заповнювати їх під час навчання.