Click Fraud Protection
Меню
 • Як обдурити свій мозок і швидко вивчити іноземну мову

  2019.04.02


  Вивчення нової мови – неймовірно корисне і веселе заняття, але трапляються моменти, коли наш мозок ніби починає працювати проти нас.

  Існують конкретні кроки для подолання спаду та застою у навчанні.

  Нижче ми описуємо три найпопулярніші способи обдурити  мозок, щоб швидше і легше вивчити іноземну мову.

  Створіть відчуття терміновості

  На що найчастіше скаржаться наші студенти при вивченні мови? На брак часу.

  Після цілого дня на роботі або в школі, коли ваш мозок має справу з величезною кількістю інформації, він може просто відмовитися запам’ятовувати нову інформацію з простої причини – він не хоче витрачати додаткову енергію!

  Тож, як чинити цьому опір?

  Відвідуйте заняття у групах

  Це необхідно для того, щоб хтось вас контролював. Заняття з іншими людьми, що так само вивчають іноземну мову, особливо у класі з учителем, забезпечать вам здоровий ступінь тиску та контролю.

  Відстежуйте свій прогрес  і діліться ним

  Ви коли-небудь намагались записувати себе на аудіо чи відео, щоб відстежувати свій прогрес? Як щодо того, щоб поділитися своїм останнім дописом, листом або улюбленим виразом у соціальних мережах іноземною мовою, яку ви зараз вивчаєте? Існує величезна спільнота вивчення мов у Twitter і кілька груп  Facebook, які будуть мотивувати вас продовжувати та ділитися з іншими своїм прогресом.

  Не дайте своєму мозку шансу уникати мови, яку ви вивчаєте

  Прослуховування музики, перегляд фільмів або шоу Netflix у вихідні дні, читання журналу під час сніданку або розміщення постів у соціальних мережах англійською – це прекрасні способи дійсно розпочати  вивчення мови.

  Ви навіть можете позначати стікерами об’єкти вдома, на яких писати назви предметів англійською. Таким чином, ви поповнюєте свій словниковий запас протягом усього дня.  Суть в тому, щоб надіслати вашому мозку повідомлення про те, що ви повинні використовувати англійську мову, тому що вона вас оточує і є частиною вашого життя.

  Зробіть своє навчання максимально особистим

  Наш мозок часто забуває непотрібну інформацію, або речі, які ми вважаємо нецікавими. Насправді, більшість із нас скаржиться на погану пам’ять і неможливість запам’ятати  нові слова.  Це природно, враховуючи кількість інформації, з якою наш мозок стикається кожного дня.

  Ваша задача – обдурити свій мозок і змусити його повірити, що ці іноземні слова  є дуже важливими і необхідними особисто для вас.

  Використовуйте власні фотографії

  Наступного разу, коли ви будете створювати флеш-карту, наприклад,  для слова “собака” англійською мовою, знайте, що ваш мозок, швидше за все, згадає це слово, якщо ви використаєте фотографію свого домашнього улюбленця, навіть не використовуючи еквівалентний переклад українською мовою.

  Робити це на  смартфоні дуже просто – встановіть безкоштовний додаток для створення флеш-карт і завантажуйте туди власні фотографії.

  Обирайте для вивчення потрібні саме вам вирази і слова

  Замість того, щоб запам’ятовувати цілі списки нових слів зі словника, обирайте слова чи вирази, що стосуються  вашого власного життєвого досвіду, щоденного життя або відносин.

  Наприклад, коли ви починаєте вивчати іноземну мову, звичайна справа – вчити нову лексику для різних професій. Замість того, щоб запам’ятовувати нескінченні списки робіт і професій, почніть зі своєї, або професії вашого партнера, ваших батьків чи вашого найкращого друга! Ви найімовірніше  скористаєтеся цими новими словами у найближчий час, і тому запам’ятаєте їх надовго.

  Пишіть про себе якомога частіше

  Використовуйте нову лексику, щоб розповідати про власне життя і висловлювати свої почуття та думки, а не дотримуйтеся прикладів із загальних підручників. Те, що ви бачите в підручниках, є відправною точкою вашого навчання, використовуйте англійську мову в реальному житті, щоб це було природно і корисно саме для вас.

  Навчіться вчити нові слова так, щоб це дійсно працювало

  Деякі люди можуть легко відтворити і повторити цілі таблиці англійських дієслів, які вони вивчали ще в середній школі. Проте попросіть їх використати ці слова у контексті або застосувати, розповідаючи якусь історію, і ви зрозумієте, чому  повторення заради повторення – не завжди найкращий варіант.

  Ознайомтеся з методом інтервального повторення

  У своїй книзі «Революційний метод швидкого вивчення іноземної мови» поліглот Габріель Уайнер знайомить нас із технікою інтервального повторення для вивчення мови. Метод полягає в тому, що замість того, щоб зазубрювати нові слова, а потім ніколи не повертатися до них, час від часу повторювати нову лексику упродовж тривалого періоду часу і з тривалішими інтервалами.

  Цей спосіб полягає в тому, щоб фокусувати свій мозок на англійській мові саме тоді, коли він уже збирається її забути. Як каже Уайнер: «За чотири місяці, практикуючи по 30 хвилин на день, можна очікувати, що ви вивчите і запам’ятаєте 3600 карток з гарантією від 90 до 95%».  Спробуйте!

  Візуалізуйте

  Пам’ятаєте, ми писали раніше про персоналізацію вашого навчання, використовуючи власні фотографії у картках?

  Мало того, що використання власних зображень допомагає мозку запам’ятовувати речі краще, а ще й просто процес пошуку іноземного слова в Google Images і збереження зображення на телефон, для використання його як флеш-картки, дійсно може допомогти запам’ятовуванню. Спробуйте використовувати самостійно налаштовані картки з веселими та оригінальними зображеннями: місцями, де ви були на сімейному відпочинку, або з обличчями близьких людей. Ви точно запам’ятаєте їх краще після певного повторення, аніж використовуючи картки просто зі словами!

  Повторюйте та одразу застосовуйте те, що ви вивчили

  Цитування цілих списків дієслів не означає, що ви знаєте, як їх застосовувати в житті. Наш мозок швидше запам’ятає речі, що будуть використані в реальних розмовах.

  Застосування на практиці того, що ви вивчили, спілкуючись з учителем або групою, – є надзвичайно важливим етапом, оскільки це головний рушій прогресу вашого навчання. Ви також можете практикувати написання одного й того ж слова принаймні в десяти різних реченнях. Як тільки ви його запам’ятаєте – використовуйте  це слово в контексті. Це не тільки допоможе вам його не забути найближчим часом, а й зрозуміти щойно вивчене.