Click Fraud Protection
Меню
 • 11 міфів про вивчення англійської мови

  2018.07.12

  Ми всі хороші люди, але іноді відчуваємо заздрість, коли чуємо, як хтось вільно говорить англійською.
  Та це не має змушувати вас відчувати заздрість, замість цього – такі люди можуть стати зразком для наслідування і надихнути вас на вивчення англійської мови.
  Якщо ви заздрите людині, що вільно говорить англійською, ви повинні перетворити цю заздрість на мотивацію.
  Працюючи старанно, ви теж можете досягти такого рівня.

  Все можливо.

  У якийсь момент ви можете подумати: «Я не зможу вивчити англійську, у мене не виходить». Але ви сильно помиляєтеся.
  Сама думка про те, що ви або хто-небудь ще не може вивчити англійську, – це лише міф.
  І думки на кшталт: «Я недостатньо розумний» або «Я не схильний до вивчення мов» – це міфи.
  Це просто перешкоди на шляху вивчення мови.
  Але є хороша новина – ці перешкоди вже змогли подолати багато з тих, хто вивчив англійську мову. Їм усе вдалося, і ви теж зможете.

  І не кажіть, що не зможете!

  Сьогодні ми зруйнуємо 11 поширених міфів про вивчення англійської мови і дамо вам кілька порад, що допоможуть подолати різні перешкоди, з якими ви можете зустрітися на цьому шляху.

   

  Міф 1: У мене немає схильності до вивчення іноземних мов

  Людський розум – потужний інструмент. Якщо ви думаєте, що у вас немає схильності до вивчення іноземної мови, вам буде вкрай складно її вивчити.
  Тому зробіть собі послугу – змініть своє ставлення!
  Це просто неправда, що ви ніколи не зрозумієте англійську, тому що це не ваша рідна мова. Незважаючи на те, що ми вчимо рідну мову з раннього дитинства, наш мозок все ще може приймати нові знання. Кожен день ми отримуємо багато нової інформації. Це нічим не відрізняється від вивчення іноземної мови.
  Лише зміна мислення і ставлення дасть вам шанс вивчити щось нове.

  Порада: використовуйте свою рідну мову, щоб прискорити вивчення англійської. Шукайте блоги, статті або цікаві тексти і перекладайте їх на англійську мову.

   

  Міф 2: Я соромлюся говорити англійською

  Поет Джеймс Джойс сказав: «Помилки – це брама відкриття». Це означає, що будь-яка зроблена помилка допомагає вам дізнатися щось нове. Ви повинні розглядати кожен свій промах, як можливість навчитися чомусь новому.
  Немає причин боятися сказати неправильне слово чи соромитися своєї неідеальної вимови. Кожен з чогось починав свого часу. Визнання того, що ви тільки вчитеся, допоможе вам не критикувати себе і навчить отримувати користь з помилок, які ви робите під час навчання.

  Порада: записуйте на диктофон свою розмовну англійську. Це відмінний спосіб підвищити свою впевненість під час розмови наживо. Також вам буде простіше помічати моменти, які варто поліпшити.

   

  Міф 3: Я занадто старий, щоб вчити англійську

  Так, молоді люди легше вивчають нову мову, але це не означає, що старші люди зовсім не можуть вивчити англійську. У дорослої людини більше досвіду і вона більш зосереджена на вирішенні будь-якої задачі.
  Замість того щоб думати, що ваш вік – це перешкода, уважно проаналізуйте свій процес навчання. Що саме викликає труднощі? Може це навчальні матеріали? Методики, які ви використовуєте? Може бути, навіть місце або люди, з якими ви вчитеся?
  Після того, як ви визначили реальні причини, можете починати їх змінювати, щоб зробити навчання легшим і приємнішим.

  Порада: записуйте нові слова на картки і переглядайте їх щодня. Ця проста вправа допоможе вам відстежувати прогрес навчання кожного дня, що підвищить вашу впевненість у собі і послужить хорошою мотивацією продовжувати.

   

  Міф 4: У мене обмаль часу

  Ми зрозуміли, що ви дуже зайняті. Весь світ, здається, постійно зайнятий. У нас так багато справ і так мало часу.
  Однак неправильно думати, що потрібно багато часу, щоб вивчити англійську. Вам просто варто точно організувати свій день.
  По-перше, проаналізуйте, в який час доби вам вчиться найлегше, коли ваш мозок працює найактивніше, а ви максимально зосереджені. Це і є той час, який вам потрібно використовувати для вивчення мови.
  Тепер сплануйте свій день так, щоб навчання відбувалося саме в цей час доби. Навіть якщо ви можете виділити на урок всього півгодини, впишіть його у свій розклад. Будьте послідовними і займайтеся в один і той же час кожного дня.

  Порада: заповніть весь вільний час і будь-які прогалини у своєму розкладі «швидкою англійською». Наприклад, слухайте подкасти англійською мовою, коли стоїте в черзі в магазині, або грайте у спеціальні ігри для вивчення англійської мови на телефоні, поки їдете в транспорті. Перетворіть кожну вільну хвилину в можливість навчання!

   

  Міф 5: Мені потрібно обов’язково поїхати в англомовну країну

  Раніше вчити іноземну мову було складніше, але сьогодні завдяки інтернету ми можемо привнести будь-яку іноземну мову в наш дім одним лише натисненням кнопки.
  Щоб поліпшити свої знання, необхідно постійно активно шукати можливості для навчання. Читайте інструкції, обирайте їжу з меню англійською мовою. Ви можете знайти способи практикувати англійську мову щодня, і для цього не потрібен квиток на літак.

  Порада: оточіть себе англійською мовою. Таким чином ви зможете відтворити досвід поїздки в англомовну країну, занурившись в цю атмосферу вдома.

   

  Міф 6: Я не можу собі це дозволити

  Гроші – часте виправдання, яке багато хто використовує, щоб пояснити, чому вони не можуть щось зробити. Ви можете вирішити, що у вас недостатньо грошей для покупки навчальних матеріалів або що курси – це занадто дорого. У нас є чудова новина для вас: ви можете вивчити англійську безкоштовно!
  Кращий досвід навчання – той, що запам’ятався найбільше, а не той, що коштує найдорожче. Живе спілкування – це фантастичний спосіб вивчити англійську, тому що це цікаво, актуально і безкоштовно! Розмовляйте з людьми, дивіться серіали, читайте газети, журнали та блоги. За допомогою безлічі безкоштовних англомовних ресурсів в інтернеті ви поліпшите свою англійську, не витративши ні копійки.

  Порада: наклейте стікери з англійськими назвами на всі речі у будинку. Промовляйте ці слова кожного разу, коли ви використовуєте ту чи іншу річ. Так ви перетворите будь-яку домашню справу на урок англійської мови.

   

  Міф 7: У мене ніколи не буде правильного акценту

  Різні акценти – це прекрасно. Вони визначають відмінності, і в той же час об’єднують людей в усьому світі. Але тільки тому, що ваша вимова не така, як у носія мови, ви не повинні думати, що вивчення англійської для вас – неможливо.
  Акцент і вимова можуть допомогти в спілкуванні, але ви все одно можете розмовляти з людьми, навіть якщо ваш акцент – недосконалий. Потрібні місяці, щоб навчитися вимовляти складні звуки, тому переконайтеся, що ви достатньо часу приділяєте прослуховуванню розмовної англійської.

  Порада: дивіться англійські відео на YouTube і підписуйтесь на навчальні курси. Чим більше ви слухаєте розмовну англійську мову, тим більше ви звикаєте до акценту і вимови. Не бійтеся пробувати і повторювати. Пам’ятайте, що навіть якщо у вас не буде виходити ідеально, вас все одно зрозуміють!

   

  Міф 8: Вивчення англійської мови мене не надихає

  Деякі люди відмовляються від вивчення англійської мови, тому що вони не вважають це заняття цікавим і надихаючим. Вони думають, що зусилля, час і енергія, які вони витрачають, не приносять їм належних результатів. Ті, хто вірить в цей міф, швидше за все, швидко здадуться.
  Якщо ви опинилися в такій ситуації, прийшов час зробити навчання активнішим і більш захоплюючим!
  Щоб зробити вивчення англійської мови дійсно цікавим, вам потрібно проявити ініціативу. Робіть щось нове, кидайте собі виклик, будьте непередбачуваним. Це надихне вас ставити великі цілі і отримувати задоволення від їхнього досягнення.

  Порада: зателефонуйте або зв’яжіться по відеочату з друзями, що говорять англійською – це цікавий і складний спосіб поліпшити свої навички розмовної мови!

   

  Міф 9: У мене недостатньо мотивації

  Вивчення англійської мови – це непросто, але це не означає, що вивчити її – неможливо. Це просто означає, що для вивчення англійської вам потрібен хороший план.
  Планування – це організація ваших намірів і цілей.
  Запитайте себе: чому я вивчаю англійську? Що я хочу отримати в результаті? Що мені потрібно, щоб досягти своєї мети?
  Такі питання допоможуть вам зрозуміти свої мотиви і організувати уроки, дати імпульс для успішного навчання.

  Порада: підключіть інших людей у свій план навчання. Наприклад, знайдіть англійського друга по листуванню, найміть репетитора або запишіться на груповий курс. Це буде вас дисциплінувати та мотивувати.

   

  Міф 10: Вчити англійську мову – нудно

  Якщо вам здається, що вивчати англійську – нудно, будь ласка, відкладіть свій зошит і підручники в сторону. Проблема не в англійській, а в тому, що ви обрали не той метод навчання.
  Поборіть нудьгу, змінивши свої уроки англійської мови. Замініть книги фільмами, поміняйте картки на відвідування театру і почніть співати англійські пісні в душі!
  Незалежно від того, що викликає у вас відгук – робіть це. У кожного свої уявлення про те, що робить навчання цікавішим, тому пробуйте нові методи і знайдіть той, що працює саме для вас.

  Порада: зберіть друзів і грайте з ними в настільні ігри англійською мовою. Розслабтеся і насолоджуйтеся навчанням у веселій обстановці!

   

  Міф 11: Я ніколи не вивчу англійську достатньо добре

  Ми хочемо говорити англійською так само добре, як носій мови, або, хоча б, як наш друг, що вивчає англійську зі школи.
  Але порівнювати себе з іншими – це легкий спосіб швидко втратити впевненість у собі, мотивацію і радість від того, що ви робите. Коли ви плануєте навчання і ставите перед собою цілі, переконайтеся, що робите все це лише для себе.
  Ми всі вчимося по-різному. Вам потрібно перестати хотіти бути схожим на когось іншого. Почніть хвалити себе за будь-які досягнення. Зосередьтеся на собі, це допоможе різко поліпшити результати.
  Кращий спосіб пам’ятати про свої цілі – регулярно переглядати процес навчання. Знайдіть свої слабкі сторони і займіться їхнім поліпшенням.

  Порада: завжди носіть із собою невеликий блокнот або телефон, щоб записувати усі нові слова, що трапляються вам упродовж дня. Це відмінний спосіб змінити свої думки: «Ця людина знає набагато більше англійських слів, ніж я» на «Дивно, я знаю так багато нових слів, які можу використовувати!».

  У всіх нас бувають вдалі і невдалі дні. Вивчення англійської мови схоже на американські гірки, але ви можете контролювати процес свого навчання більше, ніж вам здається.
  Не вірте міфам, тому що вони тільки стримують вас. Вірте в себе, створіть мотивуюче навчальне середовище, яке спрацює саме з вами, і ви точно досягнете своїх цілей!