Click Fraud Protection
Меню
 • 8 порад, як вчити англійську мову за допомогою музики

  2018.05.15

  У чому секрет успішного вивчення англійської мови?
  У рішучості та наполегливості?
  Або в природній схильності до вивчення мов?
  На нашу думку, ні в тому, ні в іншому.
  Секрет у тому, щоб зробити вивчення англійської цікавим і веселим заняттям за допомогою правильних інструментів і звичок.
  І один з кращих інструментів якраз знаходиться в середині вашого смартфона.
  Якщо ви досі ним не користуєтесь, не пізно почати – і вивчити англійську через пісні й музику.

  Навіщо вивчати англійську за допомогою пісень і чому ж пісні є таким ефективним інструментом для вивчення англійської мови?

   

  Це дійсно працює.

  – Існують серйозні наукові дані, які демонструють, як музика може допомогти тим, хто вивчає другу мову, освоювати граматику, поповнювати словниковий запас і покращувати орфографію. Є так званий ефект Моцарта – це концепція, що прослуховування класичної музики підвищує продуктивність розумових процесів, зокрема й навчання.
  – Пісні та музика майже завжди містять багато корисних слів, фраз і виразів. А оскільки виконавці в основному – це носії англійської, то мова, яка використовується в піснях – сучасна і актуальна.
  – Прослуховування пісень також дозволить вам зосередитися на вимові та розумінні ритму, мелодії і звучання англійської мови.
  – Багато слів і звукових патернів у піснях повторюються, і тому ми легко їх запам’ятовуємо. Ви, напевно, вже це знаєте. Музика здатна на диво швидко «застрягати» в наших головах. Мелодії і тексти зазвичай проникають в наші думки і звучать знову і знову. Усе це допоможе вам вивчати англійську мову, оскільки ви з легкістю будете запам’ятовувати нові слова і фрази.
  – Наші відносини з музикою зазвичай – глибокі й сильні. Це ключ, який розкриває наші емоції, впливає на наші настрої і покращує розумовий і фізичний стан. Коли ми реагуємо на щось емоційно, це, звичайно, легше запам’ятовується.

   

  Музика – хороша звичка.

  – Одна з причин, через що люди не можуть вивчити мову, – у них немає зайвої хвилини в день, щоб присвятити навчанню. Але коли ви вивчаєте англійську через пісні, вам не потрібно виділяти надто багато часу, тому що ви можете слухати музику де завгодно. Ви можете ввімкнути англійські пісні в машині, на кухні під час готування і навіть у душі. Вибираючи музику, яка вам подобається, ви можете слухати одні й ті самі пісні знову і знову.
  – Музика дає вам уявлення про англомовну культуру і про те, як думають і відчувають люди, що говорять по-англійськи. Знайомство з популярними піснями й артистами дає вам можливість підтримати розмову зі своїми англомовними друзями.

   

  Як вивчати англійську за допомогою пісень і музики: 8 відмінних порад.

  Перш за все вам потрібно обирати пісні, за якими ви будете навчатися. Це важливо, тому що є багато підводних каменів. Наприклад, композиції:
  в яких надто складна мова, що зазвичай не використовується у повсякденному житті;
  не дуже сучасні й актуальні пісні;
  занадто швидкі композиції (вам буде складно вловити сенс).
  Нижче наші 8 порад, які допоможуть вам вибрати музику для вивчення англійської мови:

   

  1. Шукайте музику в правильних місцях.

  Ви можете шукати сайти для обміну відео, такі як YouTube і Vimeo. У них великі бібліотеки музичних відеороликів, а деякі також надають субтитри з текстами пісень англійською мовою.
  Spotify, послуга доступна за передплатою, вона фантастична, тому що у них є величезний вибір композицій, який буде завжди з вами. Також цікаво буде переглядати, що зараз модно і популярно.
  FluentU, відмінний спосіб вивчити англійську мову за допомогою реальних відеороликів. У них є різні види цікавих відеороликів, наприклад, музичні кліпи і трейлери до фільмів. Тут викладені сотні відеороликів, тому ви обов’язково знайдете навчальні матеріали, які ідеально підходять саме для вас. У їхній колекції є матеріали для вивчення англійської мови будь-якого рівня і кваліфікації – від початківця до просунутого.

   

  2. Обирайте правильні пісні.

  Обирайте музику, яку ви любите. Немає сенсу вивчати англійську через пісні, якщо ви дійсно не насолоджуєтеся ними. Вам швидко це набридне.
  Шукайте музику, в якій використовується правильна мова. Мова, яка не занадто легка чи складна, якою спілкуються люди в повсякденному житті.
  Ще одна річ, про яку слід пам’ятати, – це те, що іноді виконавці не вимовляють звуки і слова чітко. Можливо, «важкий метал» – це не найкраща музика для початку навчання.
  Якщо ви тільки починаєте вивчати мову, вам можуть підійти навіть дитячі пісні та пісні з мультфільмів Disney.
  Почніть з поп-музики, а потім розширюйте список жанрів. Сучасна поп-музика – в основному про любов і романтику, що добре, оскільки в таких піснях зазвичай багато повторюваних слів і фраз. Коли ви будете готові розширити список, можете спробувати різноманітні жанри, щоб охопити ширший діапазон лексики.

   

  3. Зміцніть свій словник, щоб легше засвоювати тексти пісень.

  Було б непогано, якби можна було вивчити англійську, просто слухаючи музику. На практиці ж вам доведеться витратити якийсь час на розуміння текстів і значень. Це те, що вчителі зазвичай називають «риштування» (вони підтримують щось, що будується). Замість того, щоб намагатися зрозуміти слова пісні самостійно, ви можете використовувати такі ресурси:
  Lyrics.com і Smartlyrics.com пропонують велику бібліотеку текстів, які ви можете використовувати.
  Music English – колекція музичних відеороликів на YouTube з підписами і титрами.
  FluentU, окрім того, що тут найкращі музичні кліпи для вивчення англійської мови, у відео на ресурсі FluentU є інтерактивні субтитри. Коли ви наводите курсор на слово, відео призупиняється, і спливаюче вікно надає переклад слова. Ви можете легко додавати будь-яке слово у свій особистий словник.

   

  4. Учіть слова й тексти пісень.

  На додачу до освоєння інформації важливо також регулярно переглядати й повторювати свій словник. Розберіть текст пісні, слово за словом, і спробуйте освоїти кожне нове, щоб воно стало частиною вашого словника й вашої мови.

   

  5. Співайте.

  Навіть якщо ви не співаєте на публіці, або якщо ви найгірший вокаліст у світі – неважливо. Не турбуйтесь. Незалежно від ваших умінь, ви маєте спробувати співати вголос. Це поліпшить вашу артикуляцію і вимову.

   

  6. Спробуйте співати по пам’яті.

  Через деякий час ви зрозумієте, що починаєте запам’ятовувати пісню. Наступний етап – спробуйте співати пісню, не дивлячись на текст.

   

  7. Практикуйте «інтервальне повторення».

  Вам не потрібно закінчувати вивчення однієї пісні, перш ніж переходити до наступної. Фактично, після того, як ви звикнете до однієї пісні, ви можете переходити до наступної. І потім, через якийсь час, ви можете повернутися до першої пісні. Це називається «інтервальне повторення». Доведено, що воно ефективніше, ніж спроба повністю вивчити всі й відразу.

   

  8. Шукайте нову музику, ґрунтуючись на тому, що ви вже вивчили.

  Це, мабуть, найскладніший крок. Кожна нова пісня, яку ви вивчаєте, повинна мати правильний баланс нової лексики і вже знайомих слів. Цей баланс дозволить вам не втрачати мотивацію і вчити нові слова.

  Отримуйте задоволення від навчання! Музика – це універсальна мова, якою ми всі можемо насолоджуватися. Слухайте англійські пісні щоденно, і ви будете здивовані, наскільки це результативно.