Click Fraud Protection
Меню
 • 9 переваг білінгвізму. Навіщо вчити другу мову?

  2016.12.15

  Для початку давайте визначимо, що таке білінгвізм.
  Білінгвізм (лат. bi – «два» + lingua – «мова»), або двомовність, — вільне володіння двома мовами та їх поперемінне використання в повсякденному житті. Білінгви не просто знають іншу мову, вони однаково добре володіють як рідною, так і іноземною. Тільки тоді, коли людина спілкується двома мовами щодня, її можна назвати двомовною.

  Ви говорите іноземною мовою? Це питання стає все більш популярним серед спеціалістів у віці 20-40 років. Чому ми маємо вивчати іншу мову? Це модно? Чи це просто привід, щоб стати конкурентоспроможнішими на ринку праці? Двомовність має сотні переваг, ось 10 основних:

   

  1. Спілкування з іншими людьми

  Хоча це найочевидніша перевага, вона дійсно дуже важлива. Коли ви відправились в іншу країну і розмовляєте з людьми на їхній рідній мові, вас більше поважають і цінують, як співрозмовника. Також для іноземця, який приїхав у вашу країну, буде великою радістю зустріти людину, що говорить на його рідній мові. Це може відкрити двері для нових можливостей, нових соціальних зв’язків: чи то дружба, відносини, чи навіть можливість кар’єрного росту.

   

  2. Кар’єрний ріст

  Білінгвізм відкриває для вас більше можливостей у кар’єрі.
  Оскільки останнім часом з’являється багато міжнародних компаній, виникає необхідність у фахівцях, які володіють різними мовами. Люди зі знанням мови цінуються на світовому ринку праці. Знання більш ніж однієї мови є необхідним у багатьох галузях. Наприклад, туристична галузь – одна з найбільш привабливих, особливо для молодих фахівців. Пам’ятайте правило: важливо запропонувати роботодавцю те, чого немає в інших.

   

  3. Поліпшення пам’яті

  Існує безліч досліджень, які показують, що володіння більше ніж однією мовою добре впливає на ваше здоров’я, особливо на стан вашого мозку. Вивчення і підтримання рівня мови вимагає практики. У навчанні, як у спорті, потрібно постійно тренуватися, щоб досягти результатів. Двомовність може допомогти зміцнити роботу пам’яті, а також поліпшити концентрацію уваги. Вивчення іншої мови допоможе вам стати багатозадачним та ефективнішим.
  Отже ви…

   

  4. Ви стаєте багатофункціональними

  Дослідження показали, що багатомовні люди мають більший потенціал вирішення складних завдань. За даними Університету штату Пенсільванія, двомовні люди швидше розвиваються, оскільки вони звикли працювати у двох різних мовних системах. Вони можуть займатися одночасно кількома справами і краще справлятися з багатозадачністю.

   

  5. Більше доступу та поваги до інших культур

  Коли ви вивчаєте мову, зростає і ваше захоплення культурою цієї країни. Хто не хоче дізнатися більше про інші культури та традиції? Хоча вона для вас не є рідною, ви занурюєтеся в нову, незнайому атмосферу. Це допоможе сформувати повагу до цієї країни, культури та мови. А ще це допоможе подолати культурні відмінності. Опинившись в іншій країні, на відпочинку або ж по роботі, і знаючи місцеву мову, ви будете почувати себе впевненіше і комфортніше.

   

  6. Вивчення третьої мови стає легшим

  Все дуже просто. Як тільки ваш мозок почав думати іншою, не рідною для вас мовою (ви звикаєте до різних конструкцій та правил), він стає готовим до вивчення ще однієї. Ви легше сприймаєте різницю у звуках, наголосі, порядку слів, інтонації і граматичних структурах.
  Це означає, що вам буде простіше зрозуміти вивчення нової мови, процес буде цікавішим і швидшим. Тільки переваги!

   

  7. Ви будете змінюватися

  Кажуть, що люди змінюються, коли говорять іноземною мовою. Ви коли-небудь замислювалися, як би ви звучали, наприклад, по-іспанськи? Ця мова часто асоціюється із сонцем і пристрасними людьми. Як тільки ви почнете вивчати мову, ви дізнаєтеся про соціальні особливості і культуру людей, що на ній говорять. Це дасть вам можливість набути кілька нових соціальних звичок, не властивих для вас раніше.

   

  8. Ви навчитеся приймати раціональні рішення

  Білінгви більш схильні приймати раціональні рішення в повсякденному житті. Дослідники з Чиказького університету виявили, що коли люди думають іноземною мовою, це забезпечує дистанціювання від проблеми і допомагає їм прийняти усвідомлене рішення, не грунтоване на емоціях. Можливо, найбільш важливий механізм такого ефекту полягає в тому, що іноземна мова має менш емоційне забарвлення, ніж рідна.

   

  9. Ваша дитина теж буде білінгвом

  Двомовними найчастіше стають діти, які з народження освоюють дві мови. Саме з народження, тому що доведено, що навіть у дуже ранньому віці дитина здатна розрізняти звуки різних мов. Ваша дитина з раннього віку однаково добре буде володіти обома мовами і легко переходити з однієї на іншу.

   

  Ми сподіваємося, що тепер, після прочитання цієї статті, ви захочете вивчити другу мову і отримаєте велике задоволення від процесу.