Click Fraud Protection
Меню
 • 10 лайфхаків: як вивчити англійську мову швидше

  2016.11.29

  Будь-яка людина може вивчити англійську, потрібно лише трохи часу і наполегливості.
  Якщо ви хочете пришвидшити та полегшити своє навчання, вам слід знати деякі секрети. Запам’ятайте 10 наших порад і ви оволодієте цією чудовою мовою вже зовсім скоро, доклавши мінімум зусиль.

  1. ЗРОЗУМІЙТЕ, НАВІЩО ВАМ ЦЕ ПОТРІБНО
  Поставте собі чіткі цілі.
  Для мотивації та впевненості потрібно розуміти, чому ви робите те, що ви робите. Якою є ваша мета? Ви плануєте виїхати на навчання по обміну чи зарубіжну конференцію? Тоді зосередьтеся на поповненні словникового запасу та оновіть свої розмовні навики. Плануєте відпочинок? Використовуйте гіди та словники для туристів.
  Якщо ж ви просто зануритесь у світ англійської мови з метою вивчити все і відразу, ви, ймовірно, дуже скоро заплутаєтесь і розчаруєтесь.

  2. НЕ БІЙТЕСЯ РОБИТИ ПОМИЛКИ
  Страх – це непотрібний бар’єр для навчання. Якщо ви не практикуєте мову через свій страх, що люди будуть сміятися над вами, або ви прекрасно знаєте граматику, але не можете вільно розмовляти, то ви просто самі зупиняєте свій прогрес. Пам’ятайте, що абсолютно всі, хто коли-небудь вчив мову, робив помилки і відчував себе безглуздо. Помилки – це просто частина шляху, яку потрібно пройти – тож, якщо ви збираєтесь вивчити англійську, вам доведеться зробити їх багато. Не соромтеся – просто говоріть. Чим більше ви думатимете про те, як не зробити помилку, тим важче буде знайти правильні слова.

  3. НЕ ЗДАВАЙТЕСЯ
  Ніхто не народжується з природним знанням англійської мови, якщо це не його рідна мова. Але, як і будь-який інший навик, чим більше і довше ви практикуватимете, тим кращий результат ви отримаєте. Думайте про себе, як спортсмен на тренуванні – потрібні години наполегливої роботи, щоб досягти своєї мети.

  4. ЧИТАЙТЕ ВСЕ, ЩО ПОТРАПЛЯЄ ДО РУК
  Класична література, книги в м’якій обкладинці, газети, інтернет-сайти, електронна пошта, соцмережі, упаковки продуктів: якщо це написано англійською – читайте обов’язково. Навіщо? Це допоможе вам швидко поліпшити знання та поповнити словниковий запас. Ви знайдете нові приклади використання слів у різному контексті, що покращить їхнє запам’ятовування. Про те, як вибрати книгу для читання англійською ми вже писали у нашому блозі раніше. Однак не просто прочитали й забули, а вам необхідно буде все занотовувати, тож…

  5. РОБІТЬ НОТАТКИ
  Це може бути дуже корисним – тримайте блокнот під рукою або використовуйте додатки для нотаток на телефоні – щоб мати можливість записувати всі слова та фрази, які ви чуєте або читаєте. Якщо ви занотуєте їх, ви, імовірніше, згадаєте згодом, коли вам це буде потрібно. Так ви навчитесь використовувати фрази, а не просто окремі слова.

  6. СПІЛКУЙТЕСЯ З ЛЮДЬМИ
  Що таке мова, якщо не спілкування? Звичайно ми, люди, стали експертами в спілкуванні не відкриваючи рота – дякувати мессенджерам та соцмережам – але коли доходить до діла, саме сілкування допомагає словам затримуватися у нашій голові набагато краще, ніж просто читання або письмо. Лише подумайте, скільки разів ви чули, як люди кажуть, що вони «все розуміють, але не розмовляють англійською». Шукайте носіїв мови для неофіційного спілкування, відвідуйте розмовні клуби, запишіться на курси або беріть уроки онлайн.

  7. ПІДПИШІТЬСЯ НА ПОДКАСТИ ТА YOUTUBE-КАНАЛИ (АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ)
  Полюбляєте гумор? Політику? Спорт? Кулінарію? На будь-яку тему ви знайдете англомовний подкаст або YouTube-канал. Підпишіться на декілька і слухайте в автомобілі або у транспорті, коли їдете до школи чи на роботу.

  8. ПОДОРОЖУЙТЕ
  Не існує кращого способу вивчити англійську мову, ніж зануритись у середовище її носіїв. Не секрет, що англійська найпоширеніша мова у світі, й існує великий список країн, з якого ви можете обрати ідеальну для себе: Австралія, Нова Зеландія, Велика Британія, США, Канада та Південна Африка – все залежить лише від ваших побажань.

  9. СТАВТЕ БАГАТО ЗАПИТАНЬ
  У процесі вивчення англійської у вас дуже швидко накопичиться ціла «гора» питань. Не соромтеся – цікавтеся і розпитуйте. Якщо ви навчаєтеся на курсах – запитайте свого вчителя (зрештою, для цього він там і є). А якщо ви навчаєтесь самостійно, не хвилюйтеся: знаходьте відповіді в блогах та на веб-сайтах, звертайтесь до інших учнів, чи спілкуйтесь на форумах. Ви не пожалкуєте.

  10. НЕ ЛАЙТЕ СЕБЕ, ЯКЩО ЩОСЬ НЕ ВИХОДИТЬ
  Коли ви відчуваєте, що ви не можете впоратися, а це в якийсь момент відбувається з усіма, хто вчиться, – не кажіть: «я не розмовляю англійською», або «я ніколи не досягну цього». Забороніть собі ці фрази! Вони існують тільки у вашій голові. Замість цього краще скажіть собі: «я вчу англійську і вдосконалюю ії кожен день, це не завжди легко, але воно того варте», «зараз я знаю мову набагато краще, ніж 4 місяці тому» та інші фрази, щоб нагадати собі, що ви пройшли важкий шлях для досягнення своєї мрії і у вас все обов’язково вийде.